Hlíva královská skladem celoročně

Aktuality | 16.2.2024

Hlíva královská (Pleurotus eryngii) je oblíbená v mnoha kuchyních po celém světě. Její charakteristická chuť a vůně ji činí vhodnou pro různé kulinářské úpravy. Zde jsou některé kuchyně a způsoby, jak se hlíva královská používá:

  1. Italská kuchyně: Hlíva královská je oblíbená v italské kuchyni a je často používána v různých pokrmech, včetně těstovinových jídel a omáček. Její jedinečná chuť a aroma přispívají k bohatosti chutí.
  2. Francouzská kuchyně: Tato houba je také oblíbená ve francouzské kuchyni, kde se často používá ve specialitách jako jsou rizoto, quiche nebo v kombinaci s masem při přípravě různých pokrmů.
  3. Ázijské kuchyně: Hlíva královská je běžná v mnoha ázijských kuchyních, zejména v čínské, japonské a korejské. V čínské kuchyni je oblíbená při přípravě stir-fry pokrmů a polévek. V japonské kuchyni se často podává grilovaná nebo vařená a může být součástí sushi nebo různých nálepkových pokrmů. V korejské kuchyni se používá například v miso polévce nebo kimchi.
  4. Mezinárodní kuchyně: Hlíva královská se stala oblíbenou ve světové kuchyni, a proto ji lze najít v různých mezinárodních receptech, jako jsou saláty, sendviče nebo jako příloha k masu.

Je třeba poznamenat, že v posledních letech získala hlíva královská na popularitě i mezi těmi, kteří preferují vegetariánskou nebo veganskou stravu, protože může poskytnout bohatou chuť a texturu do pokrmů bez použití masa.