Citrónová tráva skladem celoročně

Aktuality | 19.2.2024

Citronová tráva, známá také jako “lemongrass,” je aromatická rostlina, která se běžně používá v kulinářském světě pro svou charakteristickou citronovou vůni a chuť. Tato tráva je běžně používána v kuchyních Asie, zejména v thajské, vietnamské, indonéské a dalších asijských kuchyních, ale stává se stále populárnější i v mezinárodní kuchyni. Zde jsou některé způsoby, jak může být citronová tráva použita:

  1. Aromatizace polévek a omáček: Citronová tráva dodává unikátní citrusovou vůni a chuť polévkám a omáčkám. Je často přidávána do thajských polévek, jako je tom yum nebo tom kha.
  2. Marinády pro maso a ryby: Citronová tráva je skvělá v marinádách pro maso, drůbež nebo ryby. Její citronová chuť dodává pokrmům svěžest a aromatičnost.
  3. Koření do wok pokrmů: Citronová tráva je oblíbená v asijských wok pokrmech. Přidává se do směsí na stir-fry a dává pokrmům charakteristickou chuť.
  4. Čaje a nápoje: Citronová tráva může být použita k přípravě osvěžujícího čaje nebo nápojů. Její aroma dodává nápojům příjemnou vůni a chuť.
  5. Koření do rýžových jídel: Citronová tráva se také často používá při vaření rýže nebo nudlí. Přidává se do směsí při vaření rýže, což dodává jídlu pikantní a svěží chuť.
  6. Dezerty a zmrzlina: V některých receptech na dezerty nebo zmrzlinu se používá citronová tráva k dodání zajímavé citrusové chuti.
  7. Aromaterapie: Olej z citronové trávy se také používá v aromaterapii pro své osvěžující a uklidňující vlastnosti.

Při používání citronové trávy je obvykle nejlepší používat spodní, bílou část stonku, která má nejvíce aromatickou chuť. Listy a stonky se obvykle přidávají do jídla po nasekání nebo rozemletí.